Port Royale.Bg

Добре дошли в пристанището отворено за всички фенове на яхти и ветроходи

ИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Аз почвам вие довършвате

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
The_Admiral
Адмирал
Адмирал

Male
Брой мнения : 375
Registration date : 11.01.2007

Character sheet
Професия:: Адмирал
Ранк:: Адмирал

ПисанеЗаглавие: Аз почвам вие довършвате   Пет Мар 02, 2007 9:37 am

Беше една ясна стрин когато Търговската фрегата Акуила пресичичаше мексиканския залив.Тя беше натоварена с голяма пратка индиго от местните плантаций, а носеше и солидно количество злато.Доста апетитна плячка за пиратите, но собственика и беше решил че е прекалено скъпо я праща с конвой и затова сега тя пътуваше сама по опасните морета.На палубата...

Вие продължете, донякъде, после друг, и така докато не напишем книжка Smile

Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male
Брой мнения : 621
Emploi : Ветроходец
Loisirs : Яхти, кораби, Стар Уорс, Литература
Registration date : 08.01.2007

Character sheet
Професия::
Ранк::

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Пет Мар 02, 2007 7:49 pm

...цареше ред и спокойствие.Моряците бяха по местата си,първия помощник Морган Стернфорд стоеше на мостика давайки инструкции на кормчията Евън ван Хелден който си подсвиркваше докато спокойно навигираше кораба през тихото море.Откъм кармата духаше фордевинд или попътен вятър.Днес той не беше много силен но затова пък остър и хаплив.Вятърът образуваше ивици по водната повърхност които набраздяваха водата.Остналите моряци бяха по местата си и вършеха задълженията си-нещо обичйно и разбира се изисквано от строгия капитан Едуард Самърсет.Фрегатата не малка и силна,снабдена с 40 мощни корабни топа разположени на 2 и 3 трюм пореше бързо водите на Карибите.Докато:

-КОРАБ ЛЯВО НА БОРД!-изрева наблюдателят от върха на гротмачтата.
Всички очи се насочиха към хоризонта а първия помощник извади безпристрастно далекогледа си и се вгледа в далечината.
-Не се тревожете-обади се пак наблюдателят-испански китоловен бриг.
-Испанци а?-подхвърли леко с ирония Стернфорд който беше англичанин както и всички на борда на Акуила.Годината беше 1655-през нея вече яростно се водеше Англо-Испанската Война а пиратите кръстосваха без пречки моретата понякога дори биейки се на страната на някоя от двете нации.
-Няма да ни навредят но все пак бъдете на щрек-допълни Стернфорд-тези проклети испанци са обсебени от дявола!

В това време долу в капитанската каюта...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://portroyalebg.frbb.net/index.htm
jacksparrow
Pirate Captain
Pirate Captain

Брой мнения : 217
Registration date : 10.01.2007

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Пет Мар 02, 2007 7:57 pm

...се чу истрел. първият помощник слезна доло и видя Капитана убит. Прозорецат зееше отворен а в делечината се виждаше малка лодка. Незнайно как тя беше достигнала до кораба незабелязана.
растрърсващ звук заглуши всички звуци от морето. От някаде се стреляше. Бяха пирати. Те обстрелваха испанския кораб и бяха готови да го потопят...

http://csoft.up.md/f.php?f=Elvin
Вижте профила на потребителя
The_Admiral
Адмирал
Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 10:03 am

...на палубаата се чу твърдия глас на смелия, но още млад помощтник капитан:

-Спуснете лодките, ще светим маслото на този обиец!

Но пушечните и топовните истрели които вече заглъхваха в знак на печлния край на испанския бриг бързо го разубедиха.

-Щом един китоловен кораб ги в привлякъл като плячка, едва ли ще се поколебаят да нападнат един търговски кораб натоварен със стока и плаващ без конвой.

Събраха се да обмислят плана и тогава юнгата който трябваше да постъпи на вахта забеляза нещо.

-Хей Оня със златния зъб го няма.

"Оня със златния зъб" беше странен пасажер който срещу голяма сума злато щеше да пътува с екипажа.Всички единодушно решиха че той е убиеца на добрия им капитан и се заклеха да отмъстят.
Морган Стернфорд извади една карта от джоба си и посочи едно малко островче недалеч оттук.

-Да се надяваме че не се е присъединил към пиратите.Ако съдбата е на наша страна той няма да измине дълго разстояние с лодката.Предполагам че ще спре да този малък остров.Там има пристанище и сигурно ще се качи на някой кораб.Ще го последваме, но трябва да заобиколим.Не искам да се срещаме с пиратите, дано не решат да ни преследват.

Окуражения екипаж...

Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 10:55 am

се захвана бързо за работа.В това време Стернфорд официално се закле да служи вярно на своята(вече) фрегата,както и да отмъсти на коварния предател.След кратка церемония Капитан Стернфорд отново застана на мостика. Акуила се обърна 60 градуса на дясно и пое в западна посока.Капитанът искаше да се отдалечи от пиратите и тогава да се насочи към острова макар лодката да пътуваше право натам.

В това време пиратите също обсъждаха своите действия.Те бяха на борда на средно голям тримачтов флют-холандски кораб откраднат преди доста време.Корабът беше в добро състояние и разполагаше с 22 мощни оръдия.

-Капитан Лонгстоун,какво да правим?-попита един от пиратите страховития командир на "Тар Веере".Капитанът беше висок мъж с дълга черна коса,вързана отзад.Носеше износени кафяви дрехи и високи испански ботуши.На главата си имаше вехта шапка а на кръста му висеше остра корабна сабя значително по дълга от мачете изработена от здрава толедска стомана.В колана му беше затъкнат и стар но мощен пистолет.До него блестеше отлично наточен нож.
-Как какво-изръмжа корсаря-СЛЕД ТЯХ!!!
-Но това е първокласна фрегата,сър! По силна е от нашия съд.
-Но ние сме по-маневрени и сме 320 души а те най-много 200! Ще лавираме когато те открият огън,ще им дадем един залп с двойните гюллета за да им смъкнем платната и после ще ги вземем на абордаж. ИСКАМ ТОЗИ КОРАБ.ТОЙ ЩЕ БЪДЕ МОЙ! Какво чакате-НА РАБОТА!!!
-Ами брига?
-Взехме цялата им китова мас-не ни трябват повече-запалете го!
Двама пирати метнаха две бурета с барут и запалиха фитила им.
Тар Веере вече се отдалечаваше и се насочи към Акуила която плаваше все на запад.След малко последва мощен взрив и адски тътен.Испанския бриг беше изпепелен.

-ЛОДКА ПРАВО НАПРЕД!-изрева един от пиратите...
The_Admiral
Адмирал
Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 11:24 am

Капитан Стернфорд се обезкуражи.

-Край.Ще сенналожи да се бием.Няма да успеем да стигнем достатъчно близо до острова преди да ни настигнат.

-Капитане, погледнете.-извика един от моряците сочейки към пиратския кораб.Изтеглят лодката на убиеца.

-Това ще ги забави.Пълен напреед, не искам да рискувам живота на екипажа си в тази битка.

В рова време на флюта пиратите трескаво разпитваха убиеца.От него разбраха че е наемник и е имал поръчка да убие капитан Самърсет.След като обсъдиха решиха да го присъединят към екипажа си.Пиратите му платиха за убийството за да не се налага да се връщат при поръчителя му

А на фрегатата...

Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 11:46 am

цареше гробно мълчание.Всички напрегнато вършеха задълженията си.

-ИЗВАДЕТЕ ОРЪДИЯТА!!!!!-викна Стернфорд.Допреди малко той беше уплашен и притеснен но сега в него сякаш бушуваше Кракенът.
-Тази грозна пиратска измет ще си плати заради дързостта си.Първо капитана ни а сега ни и гонят! Това е напълно дяволско.НАПРАВИХА ГОЛЯМА ГРЕШКА ЧЕ СЕ ЗАБЪРКВАТ С НАС.ЩЕ ИМ ПОКАЖЕМ ИСТИНСКАТА СИ МОЩ. Обърнете кораба!
-Моля,но капитане те ще ни избият ако стъпят тук! Трябва д бягаме.
-Спокойно Балтер,кълна се в предците си че нито един пират няма да стъпи на този кораб!!!

Близо 20 минути по късно двата кораба плаваха един към друг устремени като орли.Още само няколко минути и безумието щеше да започне.Битката потръгна добре за англичаните.Те откриха първи огън след бърза маневра която ги обърна с борд към пиратите.Екна залп от 20 корабни оръдия.Гюлетата пометоха палубата на Тар Веере.Свистящите тежки метални кълба разпръснаха екипажа на противника,който се стресна и уплаши.
-НЯМА МЯСТО ЗА ПАНИКА-викна Лонгстоун-Върнете се по местата си.Отчаяният им опит за защита няма да ги спаси.Направиха грешка като се опитаха да ни повалят-ЩЕ ГИ ИЗТРИЕМ ОТ ТОЗИ СВЯТ!!!
В това време Тар Веере се обърна готов за залп но уви фрегатата беше вече обърната откъм другия си борд и запрати още един залп който смачка кармата на флюта и замалко да отнесе щурвала...

Pirate Captain
Pirate Captain

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 2:50 pm

А бре това става нерялно добро...Very Happy

Радвам се че те кефи но не бива да прекъсваме веригата.Наистина става яко.Ще си съчиним кратка но вълнуваща история!
Ship of the line

The_Admiral
Адмирал
Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 4:29 pm

Така и така прекъснахме, аз сега да попитам.Аз казах че капитана не иска да рискува живота на хората си, а шип казва че заповядва атака.Проблема е че не е казал на какво се дължи тази промяна.Айде казвайте как да го редактираме и да трия тези мнения.

Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Мар 03, 2007 8:48 pm

Казах вече и се подразбра.От уплашен той става бесен заради смъррта ма капитана и дързостта на пиратите да ги последват

Добро найстина...Джак
Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Нед Мар 04, 2007 11:19 am

АРЕ ВВЕЕЕЕ не ви ли се пише вече

Адмирал
Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Нед Мар 04, 2007 12:31 pm

А ве нали си измислил няколко реда нататък.Чакам да ги напишеш за да почна пак аз.

Via_Negativa
Пиратска Лейди
Пиратска Лейди

Брой мнения : 42
Registration date : 04.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 6:12 pm

Шарлот О'Нийл беше млада англичанка от ирландски произход. Живо и много буйно момиче,около 19 годишна. Пътуваше заедно с търговския кораб по дела на баща си. Дела... Всъщност ''грижовния татко'' искаше да я омъжи за капитана. И това му желание,естествено,водеше със себе си големи спорове,но момичето беше обещало да не се дава без борба...
Но нямаше как да пренебрегне тътена. Вече почти час на палубата се водеше битка. И беше чула изстрел... ''Няма нищо''-успокояваше се тя. Беше заровила глава във възглавницата и не искаше да пренебрегне гордостта си и да се върне на палубата. След поредната караница с капитана тя се беше скрила в каютата си и очакваше извинението му. Беше му заявила,че няма да говори с него докато не получи удовлетворително извинение. И чакаше... Чу се мощно ''бум''. ''Топовете?!'' - помисли си тя. Но нямаше причина да се плаши... И все пак не издържа. Скочи от леглото и се облече по възможно най-бързия начин. Отне и цели 15 минути,но нямаше начин. ''Мода''-с досада си казваше тя всеки път,когато баша й и подаряваше поредната ужасна рокля,която не би могла да облече и анорексичка... Тя излезе от каютата с максималната скорост,която и позволяваше роклята и се качи на палубата. Дръпна един разпасан млад чирак и му се развика:
-Хей,момче! Какво става? - попита нетърпеливо Шара (както я наричаха на галено).
-Аз...Аз не знам,госпожице,но моля ви,пуснете ме! - момчето бе вкопчило пръстите си в ръката й и се мъчеше да се освободи от здравата и хватка.
-Извинявай,беше без да искам. Но трябва да ми обясниш,спешно е!
-Мис,но на мен нищо не ми е казано! Наредиха ми да си върша задълженията и да не се меся в работата на новия капитан!
-Новия капитан!? - тя само изсумтя и си помисли,че момчето просто се е объркало. Остави го намира и затърси с поглед някой,който може да й обясни,когато зад нея се появи....
Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 6:23 pm

главният артилерист на кораба Ричард Авермат.

-ГОСПОЖИЦЕ!!! Какво за Бога търсите ту?!

- Аз чух изтрела преди час и после се почна битка.Не знаех какво става.Мислех че са ни нападнали пирати. Страхувах се че ще ни пленят но останах в каютата си. След едночасов тътен не издържах и ...

-ЗАЛЯГАЙТЕ!!!!-изрева един моряк след което бе отнесен от едно гюлле.

Шара се извърна при ужасния вид на разкъсаното тяло и следите кръв

-ТРЯБВА ДА СЕ ВЪРНЕТЕ!!!!! ВЕДНАГА!-каза артилеристът
-Само когато ми кажете какво става.
-Капитанът-УБИХА ГО. Сега Стернфорд ни води.Напданаха ни пирати. Когато почнахме боя успяхме да ги повредим доста но те ни раздраха платната.Едвам ги одържаме от абордажа. А сега се върнете обратно в каютата си и!!!

Но вместо това...
Via_Negativa
Пиратска Лейди
Пиратска Лейди

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 6:29 pm

...момичето скръсти непокорно ръце. Все още беше втрещена заради смъртта на бъдещия си съпруг,но и някак...облекчена. Гризеше я съвестта заради това,че не чувстваше тъга,но мислите и бяха заети с по-важни дела.
-Няма! - озъби се тя. - Не си мислете,че съм толкова безполезна! Това,че съм жена не ме прави по-слаба от вас! Искам да помогна...някак.
Артилеристът въздъхна тежко.
-Госпожице,осъзнавате ли сериозността на положението?! Нападнати сме от пирати!
-Именно! За това всяка помощ ви е от полза,признайте си! - каза победоносно тя.
Мъжът нямаше как да отрече това,и все пак се възпротиви. Но тогава...
Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 6:40 pm

край главите им профуча още едно гюлле което за щастие не уцели нищо. След това три гюллета се забиха в десния борд на кораба откъдето идваха залповете. Сред гъстия дим и шума Шара успя да различи Стернфорд-целия в сажди и посипан с барут с пистолет в ръка.

-АВЕРМАААААТ!!!-изрева той-Обратно на пост.Одръж ги докато ги пръснем с барута!!!!

Без повече офлянкване Авермат побягна към топовете на първи трюм оставяйки младата дама сама в битката.
Стернфорд поведе малък отряд от верни моряци право напред към пиратския съд който вече беше на 5 метра и готов за абордаж.Той метна едно дълго въже и го закачи здраво за кораба на пиратите.Примерът му последваха и останалите от отряда.Трима мораци коленичиха и дадоха мускетен залп.Това отвори пътя за отряда който се метна на вражеския кораб.На гърбовете си те имаха бурета с барут.Чуха се мускетни изтрели.Артилеристите от Акуила прикриваха отряда който точно след 2 минути се върна обратно.

-РЕЖЕТЕ КУКИТЕ!!-изрева Стернфорд.Докато той и моряците бяха на борда на пиратския съд,разбойниците не се прехвърлиха на Акуила.Натова разчитеше капитанът.След малко двата кораба бяха на около десет метра един от друг.

Последва адски взрив който изтри бързия пиратски флют от лицето на земята.Буретата с барут-бомби които моряците бяха заложили при пиратите си свършиха работата.

Оцелелият екипаж си отдъхна...

Пиратска Лейди
Пиратска Лейди

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 6:45 pm

...блажено. Ушите на Шарлот пищяха от шумотевицита. Обстановката бе призрачно спокойна,сякаш нищо не се е случило... Тишината изглеждаше странно на фона на случилото се. Останки от пиратския кораб плуваха свободно из все още неспокойното море. Шара се притесняваше от този момент. Момента,в който трябваше да потърси баща си...и да говорят за капитана... Отново. Трябваше да се прави на скърбящата му годеница... Но истината бе,че тържествуваше. И се чувстваше адски виновна от това.
-Мистър Стернфорд...тоест капитане. Да сте виждали баща ми?
Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 6:51 pm

-Баща ви? Нямам си и малка представа къде е.Сигурно е в каютата си.По-тър-сете го.
Задъханият и побелял стернфорд все още стискащ пистолета се свлече на палубата в несвяст.
-КАПИТАНЕ!!!-извика един от моряците.
-Какво му е?-попита девойката
-Нищо особено. Събитията и физическия напън му дойдоха малко ... в повече днес.-промълви корабния лекар вече излязъл от каютата си след края на боя-Свестете го с вода и го сложете да легне в каютата му-каза лекарят на близките моряци-Аз ще се погрижа за ранените! ...

Адмирал
Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 7:01 pm

Когато капитана се свести, веднага попита за убиеца.Когато му казаха че са намерили трупа му, той изохка и заповяда да го обискират.В джобовете му намериха няколко дребни монети, малка манерка с ром и едно писмо.
-Няма подател.Сигурен съм че е от поръчителя му, каза младия моряк който го беше намерил.
-Ще го прибера.Когато стигнем до целта на пътуването си ще съберем доброволци да отмъстим.Сега се захващайте за работа, трябва да потеглим възможно най скоро.

Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 7:14 pm

Корабът потегли бавно през вече спокойното море.Нощта падна а Акуила се движеше с не повече от 3 възела

-ПО ДЯВОЛИТЕ-изруга кормчията. С тази скорост никога няма да стигнем Турк Айлъндс на време.
Кормчията сподели какво мисли с капитанът който все още лежеше и си почиваше. Стернфорд се съгласи че е разумно първо да отбият до малкия остров и да поправят кораба преди да продължат.След това Акуила щеше да отплава за Турк Айлъндс където стоката щеше да бъде продадена,парите вложени в банка а жертвите в екипажа заместени с нови попълнения. И Турк Айлъндс-холадския остров част от малките Бахами беше идеалното място.Но първо ремонт и една нощ хубав сън.
А пораженията по кораба си ги биваше. Грота беше съсипан, фока още малко и щеше да рухне. Единствено бизанмачтата беше доста здрава но с надупчено платно. А тази малка мачата служеше за помощно средство за по висока скорост и по голяма маневреност а не за главна мачта. Екипажът обаче нямаше избор.Фокът беше позакрепен,платната на биза на сменени а дупките в целия кораб малко пооправени. Катранът за ремонт свърши,дървото също. Натрошената Акуила закова на 6 възела и се затътри към Трай Айлънд...
Via_Negativa
Пиратска Лейди
Пиратска Лейди

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Чет Мар 08, 2007 9:08 pm

Момичето се беше надвесило над перилата и гледаше безцелно в перилата. Бяха и наредили просто да чака. Роклята продължаваше да я стяга,както и стегнатия кок... Тя разпусна коси,но изпусна шнолата си във водата. Беше и подарък от баща й. ''Все едно''-каза си. Тя си затананика някаква песничка,като безцелно си пишеше нещо с пръст по перилата,когато някой се появи зад нея...

Това си е пълна имитация на карибски пирати 1 Джак

Прав си джак, сега остава и да се появи някакъв удавник, ще е върхът
jacksparrow
Pirate Captain
Pirate Captain

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Пон Мар 26, 2007 7:33 pm

АРЕ БЕЕЕЕ исъхнах Very Happy:Very Happy:D:D:D аре пишете, че замря

Ship of the line
Върховен Адмирал
Върховен Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Вто Мар 27, 2007 7:58 am

Беше един от моряците. Той я помоли да слезе в каютата си тъй като нощта вече падаше.

На другия ден Акуила пристигна към обяд в Трай Айлънд. Това беше малко
английско владение разположено на юг от Хаити. Островът и малкото градче на него служеха като междинна точка за ремонт и като малък търговски пост. Тук често идваха рибарски шхуни от Санто Доминго да продават улова си. Островът разполагаше и с голям форт. Той обаче отдавна бе съсипан от някаква битка и вече не ставаше за нищо освен за източник на камъни за строеж макар че в Трай Айланд Таун рядко се строеше.

Акуила влезе тихо в пристанището. Хората от брега оставиха работата си и се събраха да гледат приближаващата се фрегата.

10 минути по късно ремонта вече беше уреден и скоро щеше да започне

Стернфорд който вече се чувстваше значително по добре слезе на брега за да разгледа острова...

Pirate Captain
Pirate Captain

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Апр 21, 2007 11:35 am

Ама аре де довършете, че искам да чета Very Happy Very Happy Very Happy аз несъм много по тия работи за тва няма да пиша в тая тема много Wink ма обичам да чета Very Happy Razz

The_Admiral
Адмирал
Адмирал

Male

Character sheet

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   Съб Апр 21, 2007 2:11 pm

Веднага един от местните жители се появи и му предложи да отседне във най голямата страноприемница в града.
Стернфорд отказа под предлог че ще остане на кораба, но попита откъде могат да се вземат материали за поправка на кораба му.Човека го опъти към другия край на града.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Аз почвам вие довършвате   

Аз почвам вие довършвате
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next